Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Людина – не товар

Дата: 02.12.2021 11:10
Кількість переглядів: 472

2 грудня. Пам'ятні датиЩороку 2 грудня у світі відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства у межах акції "16 Днів проти насильства".

 

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

На перший погляд сьогодення, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. Рабство видозмінюється і виявляється по-різному. Дослідники виносять чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство, і ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі.

Поряд з традиційними формами примусової праці нині існують і інші, які зачіпають, зокрема, мігрантів: праця хатньої прислуги, робота в будівельному секторі, харчовій промисловості, пошитті одягу і сільськогосподарському секторі.

Глобальною формою сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності і в наші дні, для жодної країни світу, включаючи Україну, є торгівля людьми. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації та отримання експлуататорами прибутку. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Сьогодні понад 40 мільйонів людей все ще є жертвами сучасного рабства, жінки та дівчата становлять понад 71 відсоток.

 

В нашій державі національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми визнано Міністерство соціальної політики, однією з функцій якого є встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Консультанти „гарячої лінії” роз’яснюють поняття торгівлі людьми, надають контакти підрозділів, що займаються розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні та вичерпну інформацію стосовно того, яка державна і недержавна допомога для постраждалих від торгівлі людьми існує в Україні.

Не знаєте, як захистити себе? Обов'язково звертайтеся на «гарячі» лінії:

протидії насильству в сім’ї – 0-800-500-335;

протидії торгівлі людьми – 0-800-505-501;

захисту прав людини – 0-800-501-720 та отримайте безоплатну анонімну правову і психологічну консультацію.

Будь які форми рабства порушують права людини, принижують її людську гідність і суперечать законам цивілізованого світу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Звідки Ви отримуєте інформацію про події в громаді?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь