Сьогодні день пам'яті улюбленої для багатьох святої - Єкатерини Александрійської
7 грудня православна церква відзначає день пам'яті святої великомучениці Єкатерини Александрійської - християнської святої, родом з Александрії, мученицьку кончину якої відносять до часу правління римського імператора Максиміна. Десятки храмів на нашій землі зведені на честь святої Єкатерини.
Єкатерина – дуже популярне ім'я. Воно прийшло до нас із Візантії. Корінь слова «катаріос» (чистота) - той самий, що у слові «катарсис» (очищення). Звідси й ім'я, що у перекладі з давньогрецької означає «непорочна», «чиста». У XI–XII століттях у давньоруських рукописах ім'я Єкатерина зустрічається вже у зміненому вигляді, як Катерина. А в усній традиції, для зручності спілкування, це складне і важковимовне ім'я взагалі скорочували до Каті. У Європі також існували скорочені форми: Катріна, Катрейн, Каталіна.
Сьогодні ми можемо дозволити собі назвати дитину будь-яким іменем. Але не так було в дореволюційні часи. Наприклад, існували циркуляри, що наказують не давати членам сім'ї однакових імен, складних у вимові і взагалі намагатися називати дитину відповідно до дня пам'яті святого. Тим часом складалися традиції використання імен. Батьки намагалися називати своїх дітей на честь особливо шанованих святих.
Згідно зі статистикою, до 80-х років ХХ століття ім'я Катерина міцно входило до десятки найпопулярніших імен. Навіть зенітно-ракетна установка М-13 неофіційно і серед фронтовиків називалася «Катюша». Установка була засекречена, подавати команди до бою: "плі" чи "вогонь" заборонялося. Їх заміняли на «співай» та «грай». І хіба можна було співаючу М-13 назвати іншим ім'ям, крім Катюші. Дівчини Катюші, яка «выходила, песню заводила» зі шлягера кінця тридцятих років М. Блантера та М. Ісаковського.
Вітаємо всіх, хто носить це прекрасне ім'я, та всіх, хто шанує святу Єкатерину! Міцного здоров'я всім, радості та Божої допомоги в добрих справах!