Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як стати на облік з метою пошуку роботи, отримати статус безробітного та допомогу по безробіттю

Дата: 03.01.2022 10:35
Кількість переглядів: 379

 

Прийом документів, що фіксують намір клієнта щодо реєстрації як безробітного, у томі числі заяви на надання/поновлення статусу безробітного та призначення/поновлення допомоги по безробіттю здійснюється:

 •  через портал «Дія» (з урахуванням вимог постанови КМУ від 24.04.2020 № 307 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі»);
 • особисто, під час відвідування центру зайнятості.

                                                 

Умови та порядок реєстрації громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні до Державної служби зайнятості, передбачені Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 р. № 792 (далі – Порядок).

Відповідно до пп.1 п. 4 Порядку для взяття на облік у центрі зайнятості громадяни України, які шукають роботу, пред`являють паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті); інформують про освіту, досвід роботи, зайнятість або перебування у трудових відносинах (пп.2 п.4 Порядку).

Для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає заяву про надання статусу безробітного у тому числі засобами електронної ідентифікації) до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, пред`являє документи, зазначені в пп. 1 п. 4 Порядку, а також: трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості). Особа, яка втратила трудову книжку, пред`являє дублікат трудової книжки чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи; документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката); військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби (п.17 Порядку).

Членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти), звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Для цілей цього Порядку ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 місяців, які передували дню звернення до центру зайнятості, він провадив лише таку діяльність чи одночасно перебував у трудових відносинах або був зайнятим згідно із частиною першою статті 4 Закону України “Про зайнятість населення” менше шести місяців.

Зареєстровані безробітні, які є членами особистого селянського господарства, для яких ведення такого господарства не є основною роботою і реєстрація яких припинена у зв’язку з проходженням військової служби за призовом під час мобілізації відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», у разі повторного звернення до центру зайнятості після закінчення мобілізаційних заходів зазначену довідку не подають.

Військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі - військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, - військово-обліковий документ, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.

Учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19-21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, - посвідчення учасника бойових дій та у разі потреби копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або копію довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

У період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, статус безробітного надається особі, зазначеній в частині першій статті 43 Закону України “Про зайнятість населення”, з першого дня реєстрації її у центрі зайнятості за її особистою заявою без дотримання вимог до наявності підходящої роботи. Реєстрація безробітного здійснюється в день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного за формою, визначеною Державним центром зайнятості. Допомога по безробіттю у такому разі призначається з першого дня надання статусу безробітного.Реєстрація в центрі зайнятості проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості з 8 (восьмого) дня після реєстрації бехробітного за його особистою заявою.

У період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій допомога по безробіттю призначається з першого дня після надання статусу безробітного.

Розмір допомоги по безробіттю визначається на підставі відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб Державного реєстру) залежно від страхового стажу, заробітної плати (доходу), а в разі відсутності цих відомостей - довідок про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором), виданих особі роботодавцем, військовим комісаріатом, де така особа перебувала на обліку, військовою частиною, органом, де особа проходила службу (далі - довідка про зарплату).

ОПЛАЧУВАНІ ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ

та інші роботи тимчасового характеру

 

Громадські роботи – суспільно корисні роботи, що здійснюються в інтересах місцевої громади і виконуються добровільно.

 

Оплачувані громадські роботи пропонуються:
 • зареєстрованим  безробітним
 • працівникам, які працюють неповний робочий день (тиждень) у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва
 • особам, які перебувають у тривалій відпустці або мають вільний від основної роботи чи навчання час
 • пенсіонерам

Якщо Ви погодилися на виконання громадських робіт:

З Вами укладається трудовий договір з обумовленим строком дії, але не більше ніж на 180 календарних днів протягом року.

На Вас поширюються державні соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством.

Якщо Ви маєте статус безробітного, то участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості не позбавляє Вас статусу безробітного.

Якщо Ви маєте статус безробітного і отримуєте допомогу з безробіття, то за Вами зберігається виплата допомоги з безробіття у розмірах і в строки, встановлені законом.

Період участі в таких роботах входить до страхового стажу для наступних страхових випадків.

 

ЯК ВІДКРИТИ ВЛАСНУ СПРАВУ

і отримати допомогу

Зверніться до державної служби зайнятості. Щороку тисячі колишніх безробітних стають підприємцями.

 

Якщо Ви отримали в установленому порядку статус безробітного і бажаєте почати власну справу, для Вас:

 • інформування щодо можливостей відкриття власної справи
 • тестування на виявлення здібностей до підприємництва
 • допомога у пошуку перспективної бізнес-ідеї
 • курси з «Основ підприємницької діяльності»
 • допомога в складанні бізнес-плану та фінансових розрахунків

 

Безробітний подає заяву про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності і бізнес-план на розгляд спе­ціальної комісії. Остаточне рішення приймає директор центру зайнятості з урахуванням висновків комісії.

За сприяння служби зайнятості Ви також можете отримати кваліфіковані консультації з питань:

 • законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання, ліцензування
 • патентування та сертифікації підприємницької діяльності
 • податкового  законодавства
 • відкриття рахунків у банківських установах
 • з інших питань щодо підприємницької діяльності

Бажаємо Вам успіхів у започаткуванні власної справи!


ЯК НАПИСАТИ РЕЗЮМЕ

ПІДГОТОВКА ТА НАПИСАННЯ РЕЗЮМЕ

 

Якісно складене резюме – важлива умова успішного працевлаштування.

Основні вимоги до написання резюме:
 • інформація викладається лаконічно, правдиво та грамотно
 • не застосовуються абревіатури і специфічні терміни
 • надається тільки та інформація, яку Ви можете підтвердити
 • описуються тільки позитивні сторони професійної біографії

 

Структура резюме:

 • прізвище, ім’я, по батькові
 • основні особисті дані: дата народження, адреса,  контактні телефони
 • мета пошуку роботи (короткий опис посади, на яку Ви розраховуєте)
 • досвід роботи: подається у зворотній хронологічній послідовності, наголос ставиться на найважливішій інформації
 • освіта та  професійна  підготовка (навчальні  заклади,  курси,  отримана кваліфікація)
 • додаткова інформація (ділові риси, знання мов, уміння користуватись комп’ютером, наявність прав водія тощо).

 

Складання резюме – дуже відповідальний процес. Інформацію, яку Ви викладаєте у своєму резюме, доведеться часто повторювати під час:

 • розмови з роботодавцем по телефону        
 • особистої співбесіди
 • заповнення форм та анкет під час прийому на роботу тощо.       

Навчитися правильно складати резюме Ви можете:

 • на семінарах з техніки пошуку роботи, що проводяться в центрах зайнятості
 • під час консультації з пошуку роботи.

  Якщо Ви хочете підвищити свою кваліфікацію або опанувати іншу професію

   

  Зверніться до державної служби зайнятості.

  Якщо Ви отримали в установленому порядку статус безробітного, але ще не маєте професії,  Ви можете:

 • пройти професійну підготовку за робітничими професіями, актуальними на ринку праці  
 • отримати роботу після навчання.

Якщо Ваша професія неактуальна на ринку праці, Ви зможете:

 • пройти професійну перепідготовку за робітничими професіями
 • пройти підвищення кваліфікації, в тому числі шляхом стажування у роботодавця
 • підвищити свій кваліфікаційний розряд
 • отримати роботу після навчання відповідно до здобутих навичок.

Якщо Ви маєте бажання відкрити власну справу:

 • отримати знання з організації підприємницької діяльності
 • отримати виплату допомоги з безробіття одноразово для відкриття власної справи.
Під час навчання Ви маєте право:
 • на виплату допомоги з безробіття
 • на компенсацію фактичних  витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку або забезпечення місцем проживання у гуртожитку, якщо професійне навчання організоване не за місцем Вашого проживання або перебування.

Ви можете отримати ваучер на навчання

Ваучери видаються одноразово:

 • Особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку;
 • Особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення.
 • Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законодавством на момент прийняття рішення про видачу ваучера. У разі, коли вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, громадянин або його роботодавець зможуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

   
  Хто не може отримати ваучер:
 • особи, які не мають професійної (професійно-технічної), фахової  передвищої або вищої освіти
 • особи, які протягом останніх трьох років проходили перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
 • особи, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Звідки Ви отримуєте інформацію про події в громаді?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь