Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Теритріальна оборона ЗСУ. Основні питання

Дата: 19.02.2022 11:23
Кількість переглядів: 306

Шановні жителі Оліївської громади! 

Відповіді на основні питання, що стосуються теритріальної оборони, ви можете дізнатися за посиланням: https://sprotyv.in.ua/#pub

Зокрема:

Питання та відповіді

1. Я вирішив вступити в тероборону. Який мій перший крок?

Щоб вступити до резерву Сил територіальної оборони Збройних Сил України потрібно знайти необхідну інформацію, отримати яку можна особисто в ТЦК та СП, або за телефоном call-центру Сил територіальної оборони 0 800 507 028 (обрати військову частину, посаду та спеціальність для проходження служби у військовому резерві). Зібрати необхідні документи та подати заяву командиру військової частини обраної для проходження служби у військовому резерві.

Зараз паралельно з розгортанням штату мирного часу відбувається системний набір до резерву для особливого періоду. І вже після сформованого резерву розглядатиметься формування добровільних формувань територіальних громад.

2. Які мої права та обов’язки по контракту?

Якщо ви підписали контракт з одним з підрозділів Сил територіальної оборони, то під час навчання чи виконання завдань ви матимете ті ж самі соціальні гарантії, що й військовослужбовці Збройних Сил України.

Підписуючи контракт, ви зобов’язуєтесь виконувати його умови. Основні з них це виконувати програму підготовки, та повідомляти командира підрозділу Сил територіальної оборони Збройних Сил України про зміни:

– сімейного статусу;
– стану здоров’я;
– адреси місця проживання або перебування;
– освіти;
– місця роботи й посади.

Або про виникнення обставин, які унеможливлюють прибуття його до військової частини для виконання обов’язків служби (у мирний час — у семиденний строк; в особливий період — в одноденний строк).

Повна інформація про особливості проходження служби у військовому резерві міститься в Указі Президента України «Про Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України».

Контракт з Силами територіальної оборони Збройних Сил України укладається на 3-5 років, залежно від посади. Він закріплює вас за військовим підрозділом і посадою, яка позначається відміткою у військовому квитку.

Громадяни, прийняті на службу до резерву Сил територіальної оборони Збройних Сил України складають Військову присягу на вірність Українському народу, якщо не складали її раніше. Під час служби у військовому резерві Сил територіальної оборони Збройних Сил України присвоюються військові звання, до яких додається слово «резерву».

3. Чи буду я залучений до реальних бойових дій? Що мені реально доведеться робити?

Ключова особливість тероборони — захист своєї домівки. Сил територіальної оборони Збройних Сил України формують місцеві мешканці, які захищатимуть свій будинок, охоронятимуть об’єкти, і будуть воювати на території свого району. Однак у разі крайньої потреби, за рішенням Головнокомандувача ЗСУ Сили тероборони можуть виконувати завдання в інших регіонах.

4. Якщо я відчуваю, що не можу більше нести службу в Силах територіальної оборони Збройних Сил України, як я можу завершити службу до закінчення контракту?

Законодавством передбачені такі випадки, коли резервіст може ініціювати розірвання контракту:

– за станом здоров’я;
– у разі досягнення граничного віку перебування у військовому резерві;
– через сімейні обставини або з інших поважних причин;
– у зв’язку з невиконанням умов контракту зі сторони командування;
– у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом;
– у разі припинення громадянства України;
– за угодою сторін.

5. Яка моя відповідальність, якщо не зможу бути присутнім на зборах? Наприклад, у мене відрядження або запланована відпустка з родиною.

Служба у резерві Сил територіальної оборони Збройних Сил України дає можливість зручно поєднувати цивільне життя та прагнення захищати свій дім та родину. Без тривалого відриву на підготовку, навчальні збори та відриву від основного місця роботи.

Виклик резервістів для виконання обов’язків служби у військовому резерві здійснюється відповідно до рішення Президента України, прийнятого відповідно до Конституції України та планів підготовки резервістів Збройних Сил України.

Командир частини інформує про строки проведення підготовки й зборів якщо:

– у наступному році — до 1 грудня поточного року;
– у поточному році — під час підписання першого контракту;
– про зміни термінів підготовки резервістів — не пізніше ніж за місяць.

Також, законодавством передбачено, що резервіст тимчасово звільняється від виконання обов’язків служби у військовому резерві у зв’язку з:

– складанням державних іспитів у вищих навчальних закладах;
– хворобою резервіста;
– хворобою близьких родичів;
– смертю близького родича;
– перебуванням під слідством, або застосуванням до резервіста адміністративного чи кримінального покарання, яке унеможливлює його прибуття;
– потраплянням під вплив надзвичайної ситуації, яка виникла під час виклику на збори і стала перешкодою своєчасному прибуттю;
– іншими обставинами (за рішенням командира).

6. Як буде вирішена моя відсутність на роботі під час зборів?

Згідно чинного законодавства за резервістом чи військовозобов’язаним на весь період зборів зберігаються робоче місце та середня заробітна плата за місцем роботи. А роботодавець заздалегідь інформується командиром військової частини про проведення заходів з резервістами та терміни залучення.

7. Чи є страхування на випадок нещасного випадку?

На час навчальних зборів чи виконання завдань резервісти Сил територіальної оборони Збройних Сил України стають військовослужбовцями та отримують усі соціальні пільги та гарантії, як і військові. Відповідно до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

8. Чи зможу я сам обирати батальйон, в якому хочу служити, чи це визначається за місцем проживання?

Підрозділ для проходження служби обирається добровільно. При цьому фактичне місце проживання не повинно заважати резервісту прибути після оповіщення командиром або військовим комісаром протягом 24 годин до військової частини, в якій він проходить службу у військовому резерві.

9. Я проживаю не там, де прописаний. Куди записуватися в тероборону?

Укладати контракт можна з батальйоном територіальної оборони незалежно від місця реєстрації. Головне перебувати на обліку, постійному, чи тимчасовому, у ТЦК та СП там де ви бажаєте проходити службу резервістом.

10. Як часто планується збори та навчання? Скільки це займатиме часу?

Проходження служби у резерві Сил територіальної оборони Збройних Сил України передбачає виконання програми індивідуальної підготовки, що становить 120 годин на рік. Тобто, мінімум 1 раз на місяць єдиний стрілецький день у вихідні. Також резервісти можуть залучатися на збори у складі підрозділу відповідно до плану Генерального штабу Збройних Сил України та направлятися на курси підготовки та підвищення кваліфікації.

Термін проходження зборів, в залежності від виду підготовки може коливатись від 10 днів до 1 місяця. Загальний строк виконання обов’язків служби у військовому резерві не може перевищувати трьох місяців на рік, якщо інше не визначено законом.

11. Чи буде у мене зброя і де вона буде зберігатися?

За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві Сил територіальної оборони Збройних Сил України, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань та для забезпечення виконання завдань за призначенням.

12. Будуть видавати спорядження та форму, чи треба купувати своє?

Під час проходження служби резервісти Сил територіальної оборони Збройних Сил України забезпечуються військовою формою одягу згідно з установленими нормами та мають дотримуватися правил носіння військової форми одягу.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування: Звідки Ви отримуєте інформацію про події в громаді?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь