Як подивитися телевізор після 1 вересня
З 1 вересня у всій країні буде припинене аналогове ефірне мовлення національних та місцевих телеканалів у зв‘язку з міжнародними зобов‘язаннями країни щодо впровадження цифрового мовлення.
Найбільш популярні телеканали, такі як «Інтер», «НТН», «1+1», «СТБ», «Україна», «ICTV» та місцеві канали, зникнуть з екранів телевізорів тих глядачів, які приймають сигнал на звичайну телевізійну антену – таких сьогодні у Житомирській області близько 130 тисяч. Загалом доступ до телебачення можуть втратити близько 4 мільйонів людей.
Як повідомляється різними джерелами, зокрема, виданням «20 хвилин», щоб і надалі мати змогу дивитись національні телеканали, необхідно обрати інший тип прийому сигналу. Є кілька варіантів. Перший – можна придбати цифровий Т2-приймач, який підключається до існуючої антени. Середня вартість приймача – близько 300-500 гривень. У більш високій якості майже по всій території України можна дивитись близько 30 телеканалів. Зараз і надалі цифрове Т2-телебачення буде безкоштовним.
Другий варіант – можна придбати новий телевізор з вбудованим Т2-приймачем. Мінімальна вартість такого телевізора становить близько 4000 гривень.
Третій – підключитись до кабельного телебачення. Це можуть зробити мешканці міст та деяких селищ міського типу. Кабельне телебачення платне, середня вартість – 50-150 гривень на місяць.
Четвертий – підключити інтернет-телебачення. Вартість послуги доступу до інтернету, зазвичай, становить від 60 до 200 гривень. Окремо доведеться заплатити за телевізійний пакет, який коштує від 30 до 50 гривень. П‘ятий – придбати супутникову антену. Мінімальна вартість тюнера, супутникової тарілки та встановлення цього обладнання становить 2000-2500 гривень.
Переважна більшість тюнерів, які зараз продаються, дають змогу дивитись канали, які знаходяться у вільному доступі.
Необхідно враховувати, що незабаром з метою покращення наповнення ефіру, національні телеканали можуть закодувати супутниковий сигнал. Якщо це станеться, то для перегляду українських телеканалів потрібно буде придбати новий супутниковий тюнер. Таким чином, найбільш економічним на даний момент є перший варіант – придбання цифрового Т2-приймача.