Як «сміттєвий король» «загадив» Оліївську землю, або чи є управа на депутата міськради?
Одразу зауважимо, що з огляду на зміст викладеного у цьому матеріалі фактажу більшості читачів захочеться вигукнути щось на зразок «Цього не може бути!». І дійсно, важко повірити,
що в наш час не іноземець, а мешканець нашої рідної України, та ще й депутат Житомирської міської ради, себто, людина, яка тримає руку біля серця та «підспівує» Державний гімн України, стоячи «струнко» під час відкриття чи закриття сесійних засідань, може так зухвало знущатися над землею цієї рідної України та цинічно й безкарно попирати й закони своєї держави, й загальнолюдські моральні норми.
Мова йде про самовільне захоплення в районі сумнозвісного житомирського міського сміттєзвалища земельної ділянки загальною площею понад 8000 м.кв., яка належить Оліївській сільській раді та перетворення її на приватне смітєзвалище директора ПП ВЖРЕП №4 (м.Житомир) В.А. Тичини. Так сталося, що в Оліївці навіть не підозрювали, що ще кілька місяців тому пан Тичина, депутат Житомирської міськради і – вдумайтесь - член її постійної комісіі з питань містобудування, архітектури та землекористування (!) – «загарбав» цю ділянку та звозить на неї сміття. Тож коли 21 березня, після повідомлення небайдужих мешканців громади, на місце злочину виїхала спеціальна комісія сільської ради, побачене просто шокувало. На величезній території лежав суцільний, майже метр заввишки, шар смердючого сміття. А одразу за смітником екскаватор зрізав на ще поки що більш-менш «чистій» території родючий грунт та вкидав його на вантажівку…
Зрештою, далі варто навести лише один абзац з акту обстеження, складеного комісією «…ми, комісія Оліївської сільської ради, склали даний акт про те, що комісією була проведена позапланова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони земельних ресурсів та поводження з відходами. За результатами перевірки встановлено наступне. На земельній ділянці Оліївської сільської ради, прилеглій до полігону ТПВ м. Житомира, виявлено факт незаконного самовільного захоплення даної ділянки і засипка її відходами загальною площею понад 8000 м.кв., висота засипки (засмічення) території відходами – 0,85 м, що є порушенням п.в ч.1 ст. 211 Земельного Кодексу України, якою передбачено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами».
А одразу за цим «королівським» сміттєзвалищем на залісненій земельній півгектарній ділянці, яка теж належить Оліївській сільській раді, комісія виявила «…факт самовільного зняття ґрунтового покриву з родючим шаром, незаконної вирубки дерев невідомими особами, які повідомили, що дані злочинні дії вони вчиняють за вказівкою директора ПП ВЖРЕП №4 Тичини Володимира Андрійовича, котрий оплачує відповідну незаконну діяльність. Дані земельні ділянки в оренду чи власність громадянину Тичині В. А. сільською радою не надавалися, жодних законних підстав для влаштування сортувальної лінії, розкопки ґрунтів чи вирубки дерев у нього немає. Правовстановлюючі документи на вказану земельну ділянку громадянином Тичиною не оформлено, що є порушенням ст. 125, 126 Земельного кодексу України. Зі слів водія «Камазу» нам стало відомо, що добутий на території Оліївської сільської ради ґрунт було перевезено в м. Житомир на територію парку «Крошенський…».
Скільки і куди було за цей час вивезено родючої земельки та піску – ніхто не знає. На «обробленій» членом постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Житомирської міськради Тичиною ділянці на сьогодні лише бовваніє рваною раною широченна та довжелезна чи то річка, чи то ставок, залита брудними стоками з «облаштованого» поряд цим же «членом» сміттєзвалища та закидана рознесеними вітром відходами. А поряд лежать зрізані сосни, які злочинці ще не встигли вивезти, та стирчать пеньки від уже вкрадених дерев…
Кілька слів про згадані загальнолюдські моральні норми. Згідно вимог чинного законодавства, задля захисту довкілля, на земельній ділянці, призначеній під полігон для звезення побутових відходів, в обов’язковому порядку облаштовується бетонна подушка товщиною не менше 20 сантиметрів. А наш «сміттєвий король», депутат міськради, член постійної комісіі з питань містобудування, архітектури та землекористування «вивалював» своє «добро» просто на грунт. Тож можна лише здогадуватися, скільки, за відсутності такої «подушки», різної гидоти вже пішло в землю та під землю, влившись у підґрунтові води, і скільки піде ще…
Питається: що ж ти, «комісаре» міської «екологічної комісії», «захисник довкілля», робиш? Навіщо ти загаджуєш навколишнє середовище? Навіщо ти повирізав не тобою посаджені дерева? Навіщо ти скалічив чужу територію, вкравши з неї грунт та наробивши велетенських брудних ямів?
…Та повернемося до 21 березня. Жахнувшись побаченого, члени комісії викликали поліцію та представників Державної екологічної інспекції. Невдовзі приїхала поліцейська група швидкого реагування, яка запобігла втечі «копачів» - екскаватора та вантажівки, котра вже вирушала із свіжозрізаним грунтом. А далі прибула слідчо-оперативна група, задокументувала побачене, вилучила техніку та доправила її на штрафмайданчик. Також приїхали екологи, які теж склали акт про виявлене правопорушення.
Коли ж 26 березня представники сільради вчергове навідалися до ділянки, там, як і минулого разу, «кипіла» робота – працювали навантажувач та вантажівки. Тому теж була викликана поліція, яка так само відправила їх на штрафмайданчик.
Здавалося б, декому, як кажуть, варто було б і задуматися. Та де там. 2 квітня, приїхавши з перевіркою, депутати та працівники сільської ради знову побачили на звалищі техніку за роботою. І, як уже зазвичай, викликали поліцію. Проте на цей раз правоохоронці чомусь вже не поспішали, і екскаватор та вантажівка благополучно «втекли» зі смітника…
Наостанку залишається додати, що уся Оліївська громада сподівається на невідкладне втручання в описану вище ситуацію компетентних правоохоронних органів, екологів та їх відповідне, передбачене чинним законодавством, належне реагування на зафіксовані безчинства.