Спалювання рослинності спричинило пожежі. Лише за 2 дні - 5 пожеж!!!

Дата: 19.03.2020 17:00

В Оліївській ОТГ продовжують виникати пожежі через бездумне та безконтрольне спалювання сухої рослинності. Лише днями прокотилося п'ять пожеж - дві в Оліївці і сьогодні дві в Сонячному і одна в Троковичах. Оліївська сільська рада висловлює вдячність представникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які вчасно приїхали і оперативно ліквідували пожежі.

Однак звертаємо увагу жителів на те, що у рятувальників багато викликів, і є небезпека, що вони можуть вчасно не відреагувати на проблему. Так у Троковичах жителі загасили пожежу власними силами, так як бригада ДСНС у цей час ліквідовувала загоряння будинку в іншому населеному пункті.

На жаль, пожежі виникають через байдужість самих громадян, які спалюють суху рослинність. Тим самим підпалювачі наражають на небезпеку себе і своїх сусідів. Адже у вищезазначених випадках вітер розніс вогонь майже до будинків жителів.

Закликаємо наших співгромадян не нехтувати правилами безпеки та не спалювати суху рослинність. Пам’ятайте:

• у вогні гинуть звірі, земноводні і комахи, які ще сплять у траві;
  • вогонь може перекинутися на житлові будинки;
  • вогонь знищує гнізда пернатих;
  • дим шкідливий для здоров’я людини;
  • дим на дорогах є причиною ДТП;
  • церква закликає берегти природу від пожеж.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Дії по самовільному спалюванню сухої трави є порушенням вимог Законів України “Про охорону атмосферного повітря” (ст.16), “Про охорону навколишнього природного середовища” (ст.12; 22) та правил пожежної безпеки. Адже за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф – на громадян від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн.