Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В Житомирському районі триває робота з профілактики і забезпечення готовності при виявленні (підозрі) хворих на COVID-19

Дата: 16.04.2020 11:02
Кількість переглядів: 809

   В КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради  з персоналом закладу проведено опрацювання розпорядження головного санітарного лікаря №4, відпрацьовано алгоритм обстеження пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію, що доставлені до приймального відділення та алгоритм направлення на обстеження закладами ПМСД.

Проведені протиепідемічні заходи у зв’язку з захворюванням на СОVID-19 1 середнього медичного працівника закладу.

Про це повідомляє офіційний сайт Житомирської РДА.

3 14.04.2020 р. по 24.04.2020 р. повністю припинено роботу консультативної поліклініки. За період з 07.04.2020 р. по 13.04.2020 р. до закладу госпіталізовано 2 осіб з підтвердженим діагнозом СОVID-19, жителів Житомирського району (жінка 51 рік, чоловік 62 роки).

3 перепрофільованих 140 ліжок цілодобового стаціонару у ліжка, для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою, створено 2 інфекційних відділення, з яких інфекційне відділення №1 надає допомогу пацієнтам з підтвердженими випадками коронавірусної хвороби та  інфекційне відділення №2, для пацієнтів з підозрою, що очікують результату тестів на СОVID-19.

Проводиться постійний контроль за обмежувальними заходами щодо пересування персоналу та пацієнтів у закладі, дотримання карантинних заходів персоналом та відвідувачами.

Управлінням охорони здоров’я ОДА проведено планову перевірку лікарні щодо готовності для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Проводиться постійний моніторинг забезпеченості ЗІЗ у закладі та закупівля необхідних ЗІЗ та витратних матеріалів.

По КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради видано наказ по регулюванню на підозру «COVID-19» за №58-адм від 10.04.2020 р. Заклад забезпечений засобами індивідуального захисту, деззасобами, антисептиками в недостатній кількості. Виділено  кошти на придбання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків. Придбано 200 шт. костюмів біологічного захисту та 40 шт. комбінезонів захисних багаторазових, 200 шт. халатів поліпропіленових, 300 пар рукавичок, 100 шт. респіраторів БУК-3, антисептиків та деззасобів на суму 25 тис. грн.  Торги щодо закупівлі медичних масок через систему «Prozorro» не відбуваються у зв’язку з відсутністю пропозицій на ринку.

У період з 06.04.20 р. по 13.04.20 р. направлено 6 осіб з підозрою на коронавірус, виявлено 07.04.20 випадок захворювання в жительки району. Станом на 13.04.20 року в ізоляції під наглядом лікарів перебуває 11 осіб, контактних із хворими пацієнтами, в тому числі: 6 медичних працівників, 4 члени сім’ї хворої, 1 особа мала контакт на робочому місці з пацієнткою з м. Житомир.

На території обслуговування КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради знаходяться працівники, які прибули з Китайської Народної Республіки. 06.03.20 р. прибуло 5 осіб, 09.03.20 р. – 16 осіб. При огляді ознак гострого респіраторного захворювання не мали, температура тіла в нормі. Станом на 30.03.20 р. термін ізоляції закінчився. За весь період ізоляції в жодного з працівників підвищеної температури та ознак гострого респіраторного захворювання не виявлено.

Станом на 13.04.20 р. на обліку у медичних працівників перебуває 202 осіб, які прибули із-за кордону, на самоізоляції знаходиться 45 осіб, закінчили перебування в самоізоляції 157 осіб.

08 квітня під головуванням голови Житомирської РДА Юрія Оханського відбулося дев’яте позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

У ході засідання розглянуто три питання: про виконання запобіжних заходів в умовах встановленого режиму надзвичайної ситуації, що пов’язана зі спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2; про скаргу, що надійшла від голови Високопічської сільської ради з приводу невиконання умов карантину одним із магазинів, що розташований у с. Висока Піч; про можливе встановлення (за необхідності) блокпостів та підготовку необхідних ресурсів.

Нагальність засідання комісії та перше питання порядку денного викликано тим, що в районі станом на 07 квітня 2020 року (о 23 годині) зареєстровано один підтверджений випадок респіраторного вірусного захворювання, що викликаний COVID-19. Жінка поступила до Центральної районної лікарні 07 квітня, яка близько 2-х тижнів лікувала у сімейного лікаря бронхіт. За результатами ПЛР-досліджень, у 51 річної жінки виділено COVID-19. Дана особа за кордоном не була та не контактувала з людьми, які прибули з-за кордону. На даний час хвора заходиться на лікуванні у КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради.

Враховуючи ситуацію з розповсюдженням коронавірусної інфекції в районі, за результатами обговорення, районна комісія вирішила визначити надзвичайну ситуацію об’єктового рівня.

Основні зусилля вирішено зосередити на проведенні запобіжних заходів невідкладного реагування органами місцевого самоврядування на спалах COVID-19 для захисту життя та здоров’я громадян і продовжити дотримання раніше визначених заходів. Для ліквідації наслідків НС прийнято рішення залучити штаб з ліквідації наслідків НС, та аварійно-рятувальні служби.

Голові сільської ради, де виявлено хвору, визначено: уточнити перелік сил та засобів, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання завдань; продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо правил запобігання зараженню інфекцією; максимально обмежити пересування між населеними пунктами, а також пересування у громадських місцях; рекомендувати населенню максимально обмежити фізичні контакти; передбачити режим регулярного провітрювання приміщень, проводити постійну та поточну дезінфекцію.

Головам селищної та сільських рад, відповідно до постанови КМУ № 211 (зі змінами) рекомендовано: заборонити масові святкування релігійних свят, зокрема Великодня та провести роз’яснювальну роботу із священнослужителями щодо заборони відвідування церков вірянами під час карантину; в зв’язку з необхідністю дотримання заходів безпеки та з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції закрити кладовища для відвідування з 03 по 28 квітня 2020 року; посилити контроль за дотриманням карантинних вимог.

ДП «Житомирський лісгосп» рекомендовано посилити роботу щодо мінімізації доступу до лісових масивів відпочиваючих для забезпечення дотримання умов карантину; встановити шлагбауми, рекультивувати під’їзди до лісових зон; повідомляти про всі випадки порушень карантинних заходів представників Житомирського районного відділення поліції Житомирського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Житомирській області.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської районної ради має сформувати перелік контактних осіб (із зазначенням фактичної адреси проживання, контактного телефону) та передати відповідні списки до Житомирського районного відділення поліції, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»; проконтролювати підписання відповідними особами згоди на самоізоляцію та попередження про відповідальність за недотримання карантинних заходів.

Житомирському РВ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області рекомендовано забезпечити проведення обробки дезінфікуючими засобами тротуарів, вулиць, зупинок та місць скупчення населення (біля магазинів, аптек, шкіл, сільських рад, тощо).

Щодо скарги від голови Високопічської сільської ради з приводу невиконання умов карантину магазином у Високій Печі районна комісія вирішила перевірити заклад торгівлі комісійно та забезпечити неухильне дотримання закладом встановлених карантинних та обмежувальних заходів.

Окрім цього, комісією прийнято рішення рекомендувати головам Троянівської, Левківської, Миролюбівської, Тетерівської, Глибочицької сільських рад (ОТГ) в разі розміщення на їх території контрольно-пропускних пунктів (карантинних постів): забезпечити задіяний особовий склад засобами індивідуального захисту, продуктами харчування, місцями для відпочинку, засобами для проведення дезінфекції, дистанційного вимірювання температури, засобами обігріву (за необхідності), і іншими матеріальними та технічними засобами, необхідними для належної роботи КПП; облаштувати місця КПП відповідними інформаційними знаками, табличками про введення особливого режиму проведення протиепідемічних заходів; звернутись з відповідними листами до військових частин, та суб’єктів господарювання, що знаходяться на їх території, щодо надання, за можливості, допомоги в облаштуванні зазначених постів необхідними засобами (наметами, вагончиками, кунгами, генераторами електричної енергії, освітленням, шлагбаумами, санітарними бар’єрами та іншими засобами та майном необхідними для виконання завдань з протидії поширенню коронавірусної інфекції на території району).

08 квітня представниками тимчасової моніторингової групи здійснено чергову рейдову перевірку роботи закладів роздрібної торгівлі. Цього разу було відпрацьовано продуктові магазини у с. Кодня.

За результатами виїзду перевірено роботу низки закладів торгівлі та складено два протоколи про порушення санітарних норм і правил.

На власників закладів торгівлі буде накладено відповідні штрафні санкції.

Працівниками районного відділу ДСНС України в Житомирській області постійно проводяться роботи спрямовані на протидію поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, на території сільських рад району місцевими рятувальниками спільно з органами місцевого самоврядування та Держпродспоживслужбою продезінфіковано дороги комунальної власності та місця з масовим скупченням людей із залученням відповідної спеціалізованої техніки.

Не припиняється також і щоденне оповіщення населення району щодо обов’язкового дотримання заходів безпеки під час карантину через гучномовці на оперативно-рятувальних автомобілях, які двічі на день рейдують вулицям міст та селищ. В умовах ще й щоденного збільшення пожеж у природних екосистемах, вогнеборці застерігають населення також через гучномовець від розведення вогню на відкритих територіях.

Робота у цьому напрямку триває.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Звідки Ви отримуєте інформацію про події в громаді?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь