У Світині вшанували па’ять Героя майора Вадима Заброцького

Дата: 18.06.2020 15:09

17 червня – день народження майора Вадима Заброцького, який загинув захищаючи суверенітет нашої держави.  Пам’ять захисника України рідні, представники Оліївської сільської ради та друзі вшанували хвилиною мовчання.

У зону проведення антитерористичної операції Вадим Йосипович пішов у званні капітана, був заступником начальника штабу батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високо­мобільних десантних військ Збройних сил України. Зі спогадів колег, Вадим ніколи не прагнув високих посад, завжди був від­вертим, справедливим, чесним, мав авторитет серед побратимів.

13 травня 2014 р. на околиці с. Октябрське (Слов'янський ра­йон), що за 20 км від м. Краматорська, під час руху колона десант­ників була обстріляна терористами зі заздалегідь підготовлених позицій. Унаслідок годинного бою загинуло шестеро військовос­лужбовців, серед яких був і Заброцький Вадим Йосипович.

Закінчилося земне життя Вадима – мужнього, людяного, справжнього Героя, та вічною є пам’ять про нього.

17 травня 2014 року похований на кладовищі села Світин Житомирського району Житомирської області.

22 травня 2015 року в місті Житомир на фасаді будівлі загальноосвітньої школи №22 імені В.М. Кавуна (вулиця Космонавтів, 36), де навчався Вадим Заброцький, йому встановлено меморіальну дошку.

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно)

У Вадима Йосиповича залишились батьки, дружина та двоє доньок.