Поради батькам агресивних дітей
До уваги батьків інформація від Комунального закладу "Центр надання соціальних послуг Оліївської сільської ради".
1. Встановити довірчі взаємини з дитиною; будьте чесними і послідовними; поважайте особистість дитини; слідкуйте за своєю поведінкою – чи не даєте ви неправильний приклад свою поведінкою; встановіть у своїй сім’ї єдині вимоги до дитини.
2. Коли ви вже можете нормально спілкувати з дитиною, то постарайтеся залучити її до такої діяльності, яка б зменшувала її внутрішнє напруження і тривожність (різноманітні заняття спортом, танці, посильна фізична праця, прогулянки, рухливі ігри, тобто все, що пов’язане з фізичним навантаженням). Намагайтеся направити фізичну силу дитини в правильне русло.
3. Постійно спостерігайте за поведінкою своєї дитини, якщо вона схильна до агресивних дій, ви навчитеся попереджати можливі конфлікти. Якщо необхідно то проявіть силу. Силу, але не жорстокість. Бо сила для такої дитини є доказом, що дорослий контролює ситуацію і гарантує безпеку іншим дітям.
4. Для агресивної дитини неприйнятні прояви поведінки майже завжди є бажанням справити враження на оточуючих. В той же час у такої дитини не вистачає знань про те, як її сприймають інші. Тож коли дитина заспокоїлася, зверніть її увагу на те, як вона виглядала з боку в момент агресії.
5. Проводьте з дитиною бесіди про те, як можна поступити по іншому в тій чи іншій ситуації. Аналізуйте переглянутий фільм, чи прочитане оповідання, запитуйте «А як би ти вчинив в такій ситуації?», «А як можна правильно вчинити?».
6. Розділяйте оцінку поведінки дитини та оцінку її особистості: «Я не вважаю тебе поганим, але твій вчинок – неправильний».
7. Не звертайте на дії дитини, коли вона хоче вами маніпулювати.
Корекція стану агресії та роздратування
Пам’ятайте, що роздратування і гнів - це руйнування свого внутрішнього світу.