Зі святом Преображення Господнього, Яблучним Спасом!

Дата: 19.08.2020 10:45

Дорогі друзі! Вітаємо вас зі святом Преображення Господнього, яке ми зазвичай називаємо Яблучним Спасом.

Як ми знаємо з Євангелія, незадовго до Свого страждання Христос взяв трьох апостолів - Петра, Іакова та Іоанна - на гору Фавор, де преобразився: одяг і обличчя Його просіяли білим світлом. Біля Христа стояли пророки Мойсей та Ілля і розмовляли з Ним. Тут же апостоли почули голос Божий: “Це Син мій улюблений, що я Його вподобав: Його слухайте!”

Свято Преображення Господнього відзначається з IV століття - часу, коли свята цариця Єлена побудувала храм Преображення Господнього на місці події. Народна назва свята Преображення Господнього - Яблучний Спас.

У цей день, за традицією, освячуються плоди нового врожаю. Склався благочестивий народний звичай не їсти яблук нового врожаю до Преображення.

У це світле свято щиро бажаємо, нехай Преображення Господнє наповнить ваші серця вірою, надією, любов’ю, добротою і радістю! Нехай Господь преобразить наші душі та серця. Бажаємо всім допомоги Божої, здоров'я, сил, спасіння. Нехай Господь береже вас і ваших близьких. Зі святом!