Завершується всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 10.12.2020 14:08

Увага! Інформація від КЗ "Центр надання соціальних послуг Оліївської сільської ради "!

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” , яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Ось і в Оліївській громаді дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Акція проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. В усіх закладах освіти були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, тренінги школярів «Ні! Насильству у сім’ї».

У шкільних бібліотеках демонструвались виставки просвітницької літератури «Попередження насильства в сім’ях» та «Як допомогти жертвам насильства». У школах з 25 листопада по 10 грудня 2020 року проводились батьківські правові всеобучі на тему «Слова, які ранять душу». У 1-11 класах проведені тематичні години класного керівника з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему «Цінність твого життя – в твоїх руках». На них запрошували працівників соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Школярі брали участь у конкурсі дитячих малюнків та соціальної реклами на тему «Зупинимо насильство серед учнівської молоді».

Також проводились індивідуальні бесіди з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги, правові лекторії, які піднімали тематику насильства у сім’ях, шляхи запобігання, попередження та подолання цих проблем.

На увагу заслуговують такі заходи:

- флешмоб «Наші долоньки проти насильства»;

- ряд бесід, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих ;

- уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю;

- тренінг «Школа – простір без насильства»;

- перегляд відеоролиів «Життя без насильства», «Ми проти насильства»;

- онлайн - тренінг для батьків «Зупинимо насильство у сім’ї»;

- виставки малюнків «Ми проти жорстокого поводження з дітьми»;

- тренінг «Гендер – це цікаво!»;

- інформаційний дайджест «Я - проти насильства!»; - онлайн-конференція «Профілактика булінгу серед підлітків».

Кожен, хто потерпає від насильства має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі.

Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному - і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.