Голокост - злочин проти людства!

Дата: 27.01.2021 15:38

Сьогодні, 27 січня, в Україні та у всьому світі вшановується  пам’ять жертв Голокосту.

Саме в цей день, у 1945 році, війська 1-го Українського фронту почали звільнення нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став страшним символом нацистських злочинів.

В Україні таким символом злочинів проти людства є Бабин Яр, де 80 років тому нацисти вчинили масові розстріли мирного населення.

Багато українців, ризикуючи життям, рятували євреїв від знищення, на сьогодні вдалося встановити 2 363 прізвища рятівників-українців, які одержали почесне звання «Праведник народів світу»

Також, як жертв Голокосту зазвичай сприймають інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот (роми, гомосексуали, масони, безнадійно хворі тощо).

Тобто, у ширшому розумінні, голокост — систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Цей день є надзвичайно важливим, оскільки Україна та вся світова спільнота засвідчують своє прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами прояву насилля стосовно окремої групи людей.