Карантинні обмеження "червоної зони" в Житомирській області

Дата: 03.03.2021 12:08

Шановні жителі Оліївської громади, повідомляємо, що у  зв’язку зі збільшенням кількості хворих на коронавірус Житомирська область опинилась у «червоній» зоні. Відповідне рішення ухвалила державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

1 березня під час брифінгу голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко зазначив,  «За останній тиждень ми здійснили майже 6 тисяч ПЛР-тестувань і отримали 2 716 захворілих на COVID-19. За останні чотири тижні динаміка виросла від 900 майже до 2 700 - втричі збільшилась кількість захворілих»

За його словами, в "червону" зону потраплять всі райони області.

"Червоний" рівень епідемічної небезпеки встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників:

• завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків;
  • кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300;
  • кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків;
  • зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків.

У «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам.

Однак працюватимуть банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, всі продовольчі магазини.

Зазначимо, що наразі до «червоної» зони карантину потрапили ще дві області: Івано-Франківська та Чернівецька.