Про деякі питання у сфері бджільництва. До уваги фізичних осіб та суб`єктів господарювання аграрного комплексу

Дата: 27.04.2021 13:06

З метою сприяння розвитку галузі бджільництва та підвищення рівня обізнаності суб`єктів господарювання, інформуємо про набуття чинності Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання сфери бджільництва».

Даним Наказом запроваджено нові підходи (норми) щодо реєстрації пасік та їх переміщення, видачі ветеринарного паспорту на пасіку, пропередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, інформування аграріями про застосування пестицидів та ахрохімікатів.

Звертаємо увагу фізичних осіб та суб`єктів господарювання аграрного комплексу на доцільність дотримання встановлених регламентів та санітарних норм і правил транспортування, зберігання, торгівлі та застосування засобів захисту рослин. Крім цього, просимо забезпечити своєчасне повідомленням власників пасік про час, місце і характер майбутнього застосування засобів захисту рослин для відповідного реагування; надання повної інформації про заплановане застосування засобів захисту рослин і необхідні обмеження.

В свою чергу, власникам пасік забезпечити пасіки відповідним обладнанням для ізоляції вильоту бджіл з вулика або своєчасним вивезенням бджолиних сімей у безпечне місце; повідомлення органу місцевого самоврядування про місце перебування пасіки під час кочівлі.

З повним текстом наказу можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/go/z0280-21