«Єдина інформаційна система соціальної сфери»: в Оліївській громаді обговорили можливість впровадження даного проекту (ФОТОЗВІТ)

Дата: 20.05.2021 11:09

Перспективи та можливість впровадження пілотного проекту «Єдина інформаційна система соціальної сфери» обговорили в Оліївській громаді. Даний проект був розроблений Міністерством соціальної політики України та направлений на виконання Стратегії цифрової трансформації соціальної сфери. В Уряді наголошують, -  процеси інформатизації в інституціях соціального захисту населення відбуваються здебільшого некоординовано, саме тому було вирішено створити даний проект.

Зустріч проходила за участі Оліївського сільського голови Анатолія Мельниченка, заступника Оліївського сільського голови Оксани Грищенко, заступника Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Валерія Бушкова, голови Житомирської районної державної адміністрації Юрія Денисовця, першого заступника голови Олександра Хомича, заступника голови Людмили Заворотнюк, представників міністерства соціальної політики, представників Національної соціальної сервісної служби України, представників Пенсійного фонду України та розробників програмного забезпечення по впровадженню пілотного проекту «Єдина інформаційна система соціальної сфери».

Під час зустрічі представники влади обговорили  умови співпраці в рамках даного проекту між громадою та Міністерством соцполітики.

Окрім того, представники Міністерства ознайомились роботою працівників соціальної сфери Оліївської сільської ради.

Варто зазначити, що проект «Єдина інформаційна система соціальної сфери» являє собою комплексну інформаційно-аналітичну систему соціальної сфери, яка була розроблена для накопичення, зберігання та автоматизованого оброблення інформації, яка стосується соціального захисту населення та створена з урахуванням новітніх інформаційних та управлінських технологій, єдиних сучасних стандартів якості обслуговування заявників, можливостей вироблення ефективних організаційних і структурних рішень.

Дана система забезпечує:

• створення єдиної інформаційної бази соціальної сфери та накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зокрема, шляхом взаємодії інформаційних ресурсів інституцій соціального захисту, суб’єктів накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та їх інформаційної взаємодії з іншими державними інформаційними ресурсами, в тому числі державними реєстрами;

• автоматизацію, стандартизацію, уніфікацію, моніторинг, контроль та усунення дублювання ділових процесів і функцій інституцій соціального захисту, зокрема шляхом централізації зазначених процесів і функцій;

• стандартизацію, автоматизацію, централізований облік та моніторинг звернень заявників до інституцій соціального захисту, суб’єктів накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

Також до завдань проекту входить здійснення автоматизованого моніторингу і контролю всіх фінансових операцій у соціальній сфері та адміністрування накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.