Увага! На Житомирщині проводитиметься осіння пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

Дата: 26.08.2021 15:15

До відома населення Оліївської громади, керівників лісових господарств, користувачів мисливських угідь.

Відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 532 від 6 серпня 2021 року на початку вересня цього року на території Житомирської області планується проведення осінньої кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розповсюдження принад, які містять високо імунну, безпечну вакцину буде здійснюватися за допомогою авіатранспорту із злітно-посадкової смуги, яка розміщена поблизу м. Малин на всій території області (за винятком населених пунктів, водних об'єктів, автомагістралей та заборонних зон для польотів цивільної авіації).

Приманка з вакциною безпечна для людей і тварин; вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Головне управління Держпродспоживслужби звертається до мешканців Житомирщини з проханням: якщо випадково знайдете в лісі чи на околиці села принади з вакциною, – не потрібно торкатися її (розламувати) або ж переноситити її в інше місце.

Будь-яке інше використання кинутих з літака принад з вакциною категорично заборонено.

Довідково: сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками полі енцефаломієліту, супроводжується паралічами та завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні та бродячі тварини.

Орієнтовна дата початку кампанії на території Житомирської області 04 вересня 2021 року.