77-річниця  визволення України від нацистських загарбників (ФОТО)

Дата: 28.10.2021 16:45

Щорічно 28 жовтня в Україні відзначається день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Битва за визволення України тривала 680 діб. Вона входить в ряд найбільш вирішальних операцій і стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацизмом. У вигнанні нацистських окупантів брала участь вся Україна: чотири Українських фронти та партизани (разом понад три мільйони солдатів), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (майже 100 тисяч вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над загарбниками. Саме 28 жовтня 1944 року були визволені останні окуповані гітлерівцями території України.

Цього дня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України.

З цієї нагоди Оліївський сільський голова Анатолій Мельниченко вшановуючи світлу пам'ять загиблих у Другій світовій війні, поклав квіти до меморіалу "Загиблим воїнам", що знаходиться у Довжику.

«Сьогодні ми згадуємо всіх, чиє життя забрала та страшна війна. Дякуємо тим, хто самовіддано наближав перемогу над ворогом та допомагав підіймати Україну з руїн. Битва за Україну, яка тривала довгі два роки, ніколи не зітреться з пам’яті українського народу.

Сучасні захисники України виявились гідними слави своїх предків, тому сьогодні ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших воїнів, які захищають територіальну цілісність України від посягань вже іншої сусідньої держави», - каже Анатолій Мельниченко.

Вічна пам'ять загиблим воїнам! Вічна слава живим героям!