Результати національного дослідження з питань міграції, торгівлі людьми у 2021 році.
За інформацією Міністерства соціальної політики як національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми, до вашого відома інформація про масштаби зовнішньої та внутрішньої трудової міграції, поширеність торгівлі людьми, вплив пандемії COVID-19 на ситуацію міграції та торгівлі людьми, оцінка рівня уразливості українців до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та інших форм експлуатації, визначення рівня обізнаності населення про торгівлю людьми та розуміння такого явища.
Національне дослідження було проведено в рамках проекту "Протидія торгівлі людьми в Україні", який реалізується Представництвом в Україні Міжнародної організації з міграції (МОМ) спільно з Мінсоцполітики за фінансуванням Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку.
За оцінками МОМ, кількість українських трудових мігрантів за кордоном у 2021 році становить 1 167 000 осіб, що на 11% більше ніж у 2019 році. Найбільше зовнішніх трудових мігрантів із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської облатей. Кількість внутрішніх трудових мігрантів в Україні становить 652 000 осіб, найбільше з Сумської, Рівненської, Закарпатської, Вінницької, Херсонської областей.
Головним фактором, що впливає на рішення про трудову міграцію, як зовнішню так і внутрішню, є бажання заробити кошти, щоб витратити їх в Україні для втілення власних планів.
Разом з тим, кожний четвертий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію роботи за кордоном або в іншому населеному пункті.
Більш детально