Польща стала першою країною, де можна обміняти українське посвідчення водія!

Дата: 27.09.2022 09:55

Через повномасштабне вторгнення рф на територію України мільйони людей опинилися у Європейському Союзі. Дехто з них поки не має можливості потрапити доФото без опису України. Багато є водіями і зіткнулися з тим, що у них вичерпався термін дії посвідчення, затерлися дані в документі або змінились персональні дані. Відтепер такі водії можуть отримати послугу обміну посвідчення водія у Варшаві.

Послуги обміну національного посвідчення водія надаються у таких випадках:

• у разі непридатності посвідчення для подальшого користування (зіпсоване, записи не читаються тощо);

• у разі зміни персональних даних власника (прізвище, прізвище, ім’я, по батькові, стать);

• за бажанням власника (наприклад, з метою отримання більш сучасного бланку, або уточнення персональних даних латинськими літерами, заміни фото тощо);

• після закінчення строку дії.

Мова йде поки що лише про обмін, а про відновлення – поки ні. Тобто, обмін відбувається у тих випадках, коли людина має наявний документ і може фізично надати його адміністратору ДП «Документ» у Варшаві. При втраті посвідчення чи при його крадіжці, поки все ж варто завітати до будь-якого зручного сервісного центру МВС на території України. Але це питання вже теж вирішується. Триває адаптація нормативних документів, які дозволять в майбутньому відновлювати посвідчення водія ДП «Документ» за кордоном, зокрема.

Записатись у Варшаві на послугу обміну посвідчення водія, виданого в Україні, можливо онлайн – через електронну чергу. Також обслуговування проводиться і в порядку «живої» черги.

Алгоритм надання послуги обміну посвідчення водія за кордоном включає такі кроки:

1. адміністратор ДП «Документ» отримує від клієнта заявку, заповнює певну форму і передає її на розгляд до сервісного центру МВС;

2. адміністратор сервісного центру МВС розглядає заявку і підтверджує її або ні;

3. у випадку отримання згоди на видачу нового документу від сервісного центру МВС (з Києва) адміністратор ДП «Документ» (у Варшаві) друкує посвідчення водія на бланку.

У центрі ДП «Документ» у Варшаві (у торговому центрі Blue City за адресою Єрусалимські алеї, 179) є сімнадцять фотокабінок, у трьох з них одночасно можуть надавати послугу обміну посвідчення водія.

Графік за яким можна отримати послугу обміну посвідчення водія:

вт-пт: 10:00−17:00,

сб: 10:00−15:30,

нд, пн — вихідні.

Цей графік підлаштовано під розпорядок роботи сервісного центру МВС № 8042 у Києві, що обробляє заявки з Варшави.

РСЦ ГСЦ МВС в Житомирській області