7 грудня - Всесвітній день української хустки!

Дата: 07.12.2022 13:01

Сьогодні, 7 грудня, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році.

Головною метою свята є демонстрування зв’язку поколінь українських жінок. Ця подія покликана об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й сьогодні.

Цього дня з нагоди свята проходить флешмоб “Зроби фото з хусткою”. Суть його полягає в тому, щоб одягнути хустку, сфотографуватися в ній, після чого викласти світлину в соціальних мережах. Вже традиційно дівчата Оліївської громади долучилися до флешмобу.