Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

МОЗ попереджає: Обережно! Недоказова реабілітація - магнітотерапія

Дата: 24.08.2023 09:23
Кількість переглядів: 56

Фото без опису

 

 

Довкола нової системи реабілітації досі циркулює безліч міфів. Частина з них – не про активну реабілітацію, а про «чудодійні» апаратні методи, які обіцяють перетворити складний і тривалий процес активного відновлення пацієнта на відпочинок. Один із таких методів – магнітотерапія. Це псевдонаукова практика альтернативної медицини. Вона передбачає застосування слабкого статичного магнітного поля від постійного магніту, який накладається на тіло. 

Деякі «експерти» вас можуть переконувати, що цей метод: 

  • зменшує інтенсивність болю і зупиняє прогресування запальних процесів;
  • допомагає у разі хронічної втоми, покращує концентрацію;
  • має заспокійливу дію на центральну нервову систему;
  • зміцнює стінки кровоносних судин;
  • руйнує жирові відкладення;
  • виводить з організму шлаки, токсини і зайву рідину;
  • активно допомагає в гінекології, адже активізує вироблення гормонів. 

І це далеко не весь перелік «дивовижних див», які приписують магнітотерапії. 

Чому ж наукова спільнота не згодна з властивостями, якими наділяють цей апарат деякі медики? Все дуже просто. Статичні магніти не можуть поліпшувати приток і розрідження крові. Також вони не здатні насичувати тканини киснем та покращувати обмін речовин. 

І ось чому: в нашому організмі залізо в крові звʼязане з гемоглобіном і не є феромагнітним (це постійний вид магнетизму, який, наприклад, тримає магніти на холодильнику). За словами науковців, якби кров була такою, то будь-яка процедура на кшталт магнітно-резонансної томографії несла загрозу для здоров’я і життя. 

Щобільше, статична магнітотерапія залишається науково недоведеною, особливо для полегшення болю, що є одним із найпоширеніших застосувань. Добре сплановані дослідження статичних магнітів показують їх неефективність у разі хронічного болю, остеоартриту та ревматоїдного артриту. Відповідні дані у 2022 році оприлюднив National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH). Поділяє думку колег із наукової спільноти й Всесвітня організація охорони здоровʼя. Там наголошують, що наразі інформації про позитивний вплив статичних магнітних полів на здоровʼя людей немає.  Навіть Національний науковий фонд США (National Science Foundation) ще в далекому 2002 році визнав магнітну терапію «псевдонауковою». Тому продаж різноманітних магнітних пристроїв в Сполучених Штатах вважається шарлатанством. 

Якщо вам пропонують магнітотерапію замість доказової реабілітації та обіцяють швидке й просте відновлення, майте на увазі – цей неефективний апаратний метод ніколи не замінить активну реабілітацію, гарантовану державою. 

Нагадаємо, всі послуги з ДОКАЗОВОЇ реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Довідка: від цих методів слід відрізняти лікування електромагнітними полями, що використовується в сучасній доказовій медицині. Наприклад, транскраніальну магнітну стимуляцію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Звідки Ви отримуєте інформацію про події в громаді?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь